O lekach na potencje

Zgubne złe przyzwyczajenia

Choć pragniemy być zdrowi, to w życiu często postępujemy tak, jakby nam nie zależało na zdrowiu. Między innymi źle się odżywiamy, zażywamy mało ruchu i nie stronimy od używek. Przykładem może być ilość spożywanego w Polsce alkoholu. A alkohol poza tym, iż rujnuje nasz organizm wewnętrznie uszkadzając wiele narządów: wątrobę, serce, trzustkę, mózg, nerki, itd. To także przyspiesza efekty starzenia i powoduje odwodnienie organizmu. Skóra staje się mniej elastyczna i sucha, pory rozszerzone, szybciej powstają zmarszczki. Picie alkoholu wpływa na tycie organizmu. Zwiększenie wagi ciała następuje poprzez sporą ilość kalorii zawartych w alkoholu, a dochodzi jeszcze apetyt, który (nie wszystkim, lecz sporej grupie osób) dopisuje po spożyciu napojów zawierających procenty.

Będąc uczestnikiem przyjęcia często nie wypada odmówić wypicia odrobiny alkoholu, jednak zawsze można poprzestać na umoczeniu ust, lub na niewielkiej ilości wziętej do ust.

Gdy mamy ochotę napić się w domu, wtedy warto część zawartości butelki przelać do niewielkiej karafki (chowając butelkę z resztą zawartości) i nalewać z karafki. Wtedy zapewne wypijemy mniej.
Poza tym karafka wygląda znacznie ładniej niż butelka, posiada zazwyczaj ładny kształt i ciekawy wzór, a więc cieszy nasze oko, co nie jest bez znaczenia dla naszych zmysłów. Lepiej też ją schwycić w rękę podczas nalewania, a co najważniejsze jej niewielki rozmiar zmusza do umiaru.